Projekty škôl

Umelci na ulici  je podujatie, ktoré pripravujeme pre verejnosť vo Zvolene. Podujatie premieňa bežnú rušnú mestskú ulicu na peší umelecký bulvár. Predstavujú sa na ňom žiaci a študenti našich škôl – gymnázia, konzervatória, strednej školy scénického výtvarníctva a tak isto žiaci našej základnej umeleckej školy. V priestoroch pred naším detašovaným pracoviskom spievame, hráme, športujeme a kreslíme. Aktivity sú určené pre deti a aj ich rodičov.  Vystúpenia žiakov našich škôl ponúkame ako ukážku toho, čo všetko sa žiaci učia a ako rozvíjajú svoj talent. Vybrané aktivity pripravujeme tak, aby sa aj zvedavé a ochotné deti, ktoré navštívia podujatie, mohli zapojiť napríklad do športovej hry. Deti, ktoré majú chuť a odvahu, môžu kresliť alebo sa zapojiť  do vystúpenia pantomímy.

Viac informácií o podujatí a jednotlivých ročníkoch nájdete na stránke: www.umelcinaulici.sk

DSC_0012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozprávková záhrada  je interaktívne podujatie, na ktorom už niekoľko rokov vítame deti, rodičov, kamarátov v prostredí školskej záhrady. Deti sprevádzame po viacerých stanovištiach pripravených na tému známych rozprávok z pier klasických autorov. Na príprave podujatia sa podieľajú herci, výtvarníci spolu so svojimi pedagógmi a zoznamujú sa s témou rozprávky zábavnou formou. Deti majú možnosť vstúpiť do vystúpenia na rozprávkových stanovištiach plnením malých úloh – hľadajú zlaté pero, hádžu loptičky alebo lúštia hádanky. Podujatie obohacuje sprievodný program a veríme, že deti sa zabavia a niečo nové naučia.

Podrobnejší popis histórie a osobitných ročníkov nájdete na stránke: www.rozpravkovazahrada.eu

DSC_0100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artcamp  je aglomerát workshopov prepojených na jednotlivé odbory našich škôl – šerm, pantomíma, fotografický workshop, spevácky a hudobný workshop a mnohé ďalšie. Artcamp sa však netýka len našich stredných škôl ale aj Základnej umeleckej školy a našich najmenších žiakov.

13041288_10153414060751971_2871236893424651507_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noc divadiel   sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu vo viacerých slovenských mestách súčasne. Slovenské divadlá vrátane nášho otvoria svoje priestory počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom, novým divákom a inšpirácii zvonku. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať po celú noc.

dsc_0002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PinkSong  sa koná každoročne u nás v priestoroch Škôl športu a umenia PinkHarmony. Hovoríme o speváckej súťaži  v popovom a klasickom speve, do ktorej sa každoročne zapájajú školy z celého Slovenska. Talentovaní mladí speváci z celého Slovenska prichádzajú k nám, aby predviedli svoje zlato v hrdle.

dsc_0193

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hudobný večer  je koncertné podujatie zo série pod názvom Hudobné večery, kde naši žiaci vystupujú na rôznych miestach vo Zvolene ako napríklad kaviareň Cafe 4 You na Námestí SNP.

DSC_0219

Komentáre sú uzavreté

Scroll to top