Rozhovor s členom základnej zostavy HKM Zvolen Milošom Kelemenom

Domov » Aktuality » Rozhovor s členom základnej zostavy HKM Zvolen Milošom Kelemenom

on sep 27, 16 • by • with Komentáre vypnuté na Rozhovor s členom základnej zostavy HKM Zvolen Milošom Kelemenom

Rozhovor s členom základnej zostavy HKM Zvolen Milošom Kelemenom

Pin It

Pod Pustým hradom išli od začiatku novej sezóny do sympatického rizika, keď sa tréner Josef Turek rozhodol zaradiť do základnej zostavy aj 16-ročného obrancu Michala Ivana a 17-ročného útočníka Miloša Kelemena.

Zatiaľ, čo bek Ivan si tipsportligovú premiéru odbil už v minulej sezóne a stal sa tak oficiálne najmladším hráčom, ktorý nastúpil v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, krídelníkovi Milošovi Kelemenovi sa šanca zahrať si v seniorskej Tipsport lige naskytla 9. septembra v 1. kole ročníka 2016/2017. Odvtedy je členom základnej zostavy HKM a za dôveru sa odvďačil svojím prvým tipsportligovým gólom, ktorý strelil vo štvrtom kole na zvolenskom ľade do siete žilinských „vlkov“.

kelemen_hra_493852

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miloš, od tvojho prvého seniorského zásahu v zápase proti Žiline uplynie v piatok už týždeň. Stihol si tento gól osláviť?

Po zápase som šiel domov a ľahol si spať. Žiadne oslavy sa nekonali, ani nebolo čo oslavovať, veď sme prehrali zápas.

Od prvého duelu sezóny nastupuješ pravidelne v štvrtej päťke. Naznačovalo niečo už skôr, že dostaneš u trénera takú dôveru?

Letná príprava prebiehala dobre a od pána Tureka som mal prísľub, že dostanem šancu v prípravných zápasoch. Stalo sa a tú šancu teraz dostávam aj v lige. Som rád, že mi tréner dáva toľko priestoru.

Ako teda chutí 17-ročnému chalanovi seniorský hokej?

Som rád, že som tu a hrám. Určite je veľa rozdielov medzi juniorským a seniorským hokejom, ale zatiaľ stíham. V Nitre som pocítil už aj niečo navyše, dostal som poriadnu „sekeru“ po ruke a krosček do chrbta. Doteraz to bolí, ale tvrdý hokej sa hrá aj v juniorke.

kelemen_ivan_po_gole_493853

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Si mládežníckym reprezentantom Slovenska. Neuvažovalo sa pred sezónou, že by si sa zapojil do projektu SR 18?

Ale áno, uvažovalo. Komunikoval som s pánom Javorčíkom, trénerom „osemnástky“, aj s pánom Turekom. Ich dohoda je taká, že pokiaľ budem hrávať pravidelne v A-mužstve HKM zostanem vo Zvolene, ak nie, pôjdem do Bratislavy k reprezentácii.

V piatok čaká Zvolenčanov tabuľkový líder z Košíc. Čo možno po dvoch prehrách v predchádzajúcich kolách čakať?

Určite budeme chcieť s chalanmi vyhrať. Potrebujeme sa znova naštartovať, keďže po tomto zápase cestujeme v nedeľu do Popradu a doma nás potom čaká derby s Banskou Bystricou. Ťažké zápasy, ale chceme ich zvládnuť.

kelemen_493851

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Článok a fotografie prevzaté zo stránky: http://hkmzvolen.tipsportextraliga.sk/

Related Posts

Komentáre sú uzavreté

« Previous Next »

Scroll to top