Rozhovor s Michalom Ivanom

Domov » Aktuality » Rozhovor s Michalom Ivanom

on sep 6, 17 • by • with Komentáre vypnuté na Rozhovor s Michalom Ivanom

Rozhovor s Michalom Ivanom

Pin It

Článok prevzatý z http://hokejovybackstage.sk/rozhovor-s-michalom-ivanom/

Príprava mužstva HKM Zvolen bolá síce dlhá a náročná, avšak viac než kvalitná. Na jej konci sme sa rozhodli vyspovedať jedného z hráčov zvolenského tímu. Stále iba 17-ročný Michal Ivan sa stáva pevnou súčasťou mužstva spod Pustého hradu. Okrem toho stále drží rekord najmladšieho hráča, ktorý nastúpil v rámci našej najvyššej súťaže. Účastník nedávnych MS do 18 rokov, kde sa prezentoval vynikajúcimi výkonmi, by mohol byť draftovaný do NHL a podľa jeho slov má na to ambície. Viac však v rozhovore…

Michal, vďaka, že si si našiel čas aj v náročnom programe. Čo pre teba ako mladého hokejistu znamená hokej? Ako si sa k nemu dostal?
Hokej hrám od štyroch rokov, priviedol ma k nemu môj tato. Ako malý som skúšal rôzne športy, či už tenis alebo futbal. Potom ma raz vzal na ľad a odvtedy sa mi to zapáčilo. Hokej je asi jediné, čo viem robiť a chcem v ňom niečo dokázať. Snažím sa pre to urobiť všetko.

Neľutuješ niekedy, že si sa dal na hokej? Obzvlášť keď vidíš, ako si tvoji rovesníci užívajú život.
Určite nie, my hokejisti si užívame život hokejom.

Kam siahajú tvoje ambície čo sa týka hokeja? Aký je tvoj hokejový sen?
Každý hokejista by chcel nahliadnuť do NHL a ja by som bol tiež veľmi rád, keby sa mi to podarilo. Ak by sa to aj nepodarilo, určite by som sa chcel hokejom živiť a naďalej sa ním baviť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V čom podľa teba vynikáš a kde sú naopak možno tvoje nedostatky? 
Tak nedostatkov je ešte dosť, svoju hru však zakladám na kvalitnej rozohrávke a poctivom dobrom korčuľovaní. Rád by som popracoval na svojej streľbe a na fyzických súbojoch.

Máš nejaký obľúbený tím prípadne obľúbeného hráča?
Tím ani nie, rád si pozriem hociktorý tím a snažím sa sledovať ich herné systémy a ich hru celkovo. Čo sa týka hráča, nemôžem povedať, že je to úplne môj idol, ale páči sa mi hra Erika Karlssona z Ottawy. Všeobecne rád sledujem hru najmä ofenzívne ladených obrancov.

Ako hodnotíš tvojich momentálnych trénerov? Ako sa prezentuje tréner Mikula voči tebe a ako voči skúsenejším hráčom?
Tak je pravda, že my mladí musíme „makať“ o niečo viac, snažíme sa ukázať a bojovať o to miesto v zostave. Ja som pod pánom trénerom Mikulom pracoval už v „18tke“, vychádzam s ním veľmi dobre a myslím si, že je to veľmi dobrý tréner.

Bolo ti už aj naznačené aká bude tvoja pozícia v tíme v novej sezóne?
Zatiaľ sme sa o tom bližšie nerozprávali, malo by sa to zmeniť tento týždeň, keďže liga štartuje už v piatok. To isté platí aj o predsezónnych cieľoch pre mužstvo.

Ako hodnotíš súčasný káder HKM Zvolen? Do mužstva prišli totiž viaceré posily…
Zatiaľ pozorujem celkom dobrú chémiu na ľade aj mimo neho, v mužstve je stále dosť hráčov, ktorí boli pri titule z roku 2013 a ťahajú to. Postupne sa k nim pridávajú aj zahraničné posily a javí sa to veľmi dobre.

Prezraď ako vnímaš z pozície mladého hráča príchod obrancu akým je Nick Ross, ktorý bol kedysi draftovaný v prvom kole draftu NHL?
Určite ma to môže len posunúť, rád sa budem od neho učiť a sledovať jeho hru a prijmem od neho rady ohľadne hokeja.

Ako by si zhodnotil prípravné zápasy vášho tímu pred štartom súťaže?
Dá sa to zhodnotiť pozitívne, potešilo najmä víťazstvo na domácom Memoriáli Pavla Zábojníka. Aj na nedávnom turnaji vo Švajčiarsku to bolo herne celkom dobré, doplácali sme však na nedisciplinovanosť a časté vylúčenia. Určite však ešte chceme zapracovať na efektivite v zakončení aj na spomenutej disciplíne.

Jedna otázka trochu aj na odľahčenie. Kto je najväčším zabávačom v kabíne HKM Zvolen?
Jednoznačne Jano Ťavoda, to by vám asi potvrdili v ktoromkoľvek z tímov, v ktorých pôsobil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo by si na záver odkázal fanúšikom vášho tímu? 

Aby nás prišli povzbudiť a na oplátku urobíme maximum čo bude v našich silách. Budeme sa snažiť hrať najlepšie ako vieme, nesklamať ich a budeme si vážiť každú ich podporu.

Michalovi sme na záver popriali veľa šťastia v novej sezóne, ktorá môže byť pre neho vskutku kľúčová pred budúcoročným draftom do zámorskej NHL. Patrí totižto medzi najsledovanejšie slovenské prospekty a ďalšia sezóna v seniorskom hokeji by mu mala v jeho rozvoji dopomôcť. 

Related Posts

Komentáre sú uzavreté

« Previous Next »

Scroll to top